Künefe Dükkanı Açmak için Gerekli Malzemeler

künede dükkanı açmak,künefe dükkanı nasıl açılır

Künefe Dükkanı Açmak için Gerekli Malzemeler

 

Künefe dükkanı açmak için gerekli malzemeler nelerdir” ya da “hiç bilmeyen birisi için künefe dükkanı açmak isterse ne yapmalı?” gibi soruların cevabını merak ediyorsanız gelin beraber inceleyelim.

Hepimiz biliyoruz ki künefe memleketimizin en önemli tatlarından biri ve lezzeti tutturan künefeciler birçok kişinin uğrak noktasıdır. Eğer siz de bir künefeci dükkanı açmak istiyorsanız pek çok seçeneğiniz bulunmaktadır.

 

Eğer yaptığınız künefenin lezzet ve kalitesine güveniyorsanız ve para kazanmak istiyorsanız, öncelikle hedefiniz şubeleşme olmalıdır. Bütün bir iş yapısı tek bir ürün üzerine olan bu sektörde şubeleşmek lezzetli bir künefe yapıyor olmak koşuluyla görece kolaydır. Lezzetli bir künefe yapmanın ilk koşulu ise kaliteli künefe malzemeleri ile taze künefe yapmaktır.

Bugün sektörde her kanaldan online hazır toptan künefe satan markaları görebilirsiniz. Ancak başarılı bir künefe dükkanına sahip olmak istiyorsanız kendi üretiminizi kendiniz yapmanız gerekir. Künefe kadayıfı kendiniz basmalı ve Hatay peyniri ya da künefe peyniri kullanarak künefeyi usulüne göre servis etmelisiniz.

Dolayısıyla künefe dükkanı için öncelikle lezzetli bir künefe medyana getirecek kaliteli künefe malzemelerine ihtiyaç vardır. Bunlarda künefe kadayıf, künefe peyniri, künefeye enfes lezzetini veren sade künefe yağıdır. Marka ürününüzü meydana getirecek bileşenlerden sonra sıra mekanın içini dizayn etmektir.

Künefe tatmaya gelen müşteriler çay içip oturabilecekleri nezih bir ortam ararlar. Bunun için tüm tadilat, masa sandalye alımı, mutfak dekorasyonu ve inşası, tabela, ışıklandırma vb. konuları dikkatle ele almalısınız.

Sonrasında vergi levhası ve ruhsat alarak dükkanınızın açılışını yapabilirsiniz. Bu tarz sektörlerde dükkanlar açılış ile adını duyurur ve kısa zamanda ün yapmaya başlar. Ancak unutmayın ki asıl önemli olan sizin künefenizin lezzeti, hizmet ve hijyendir. 

Etiketler: künefe dükkanı açmak,künefe dükkan
Ocak 14, 2022
Listeye dön